Dijital baskı makinesiyle işlerin basılıp tasarımdaki şekliyle varsa kendi kesme özelliğiyle yoksa optik okuyuculu kesici plotterle kesilmesi işlemine ve üretim yöntemine BASKES denir.

Baskes makineleri çok geniş kullanıma alanına sahip çok yönlü makinelerdir. Baskes yöntemi serigrafi ve benzeri baskı yöntemlerine bazı üretim konularında alternatif olma aşamasına gelmiştir. Zira az adetli veya çok adetli fakat değişken tasarımlara sahip ürünlerin serigrafide basılması kalıp ücreti, işçilik, bıçak ücreti, kesim ücreti vb nedenlerden dolayı yüksek maliyetli olmaktadır.

Baskes nedir, neden kullanılır?

Firmamızda bulunan dijital baskı makinemiz ve optik okuyuculu folyo kesim makinelerimizle baskes hizmeti vermekteyiz. Renkli folyo ya da diğer melzeme çeşitleri üzerine de (gümüş yaldız, metalize folyo vb.). baskes işlemini yapabilmekteyiz.Baskes ile üretim yönteminin tercih edilmesindeki sebepler: az adetli işlerin düşük maliyetle basılabilmesi, yüksek çözünürlük isteyen resim baskısı gibi ürünlerin diğer yöntemlerle basılma zorluğu ve maliyeti, çok renkli baskı gibi serigrafide maliyetli olan işler için baskes çok ideal alternatif bir üretim yöntemidir.

Bas Kes Kullanım Alanları

Sticker üretimlerinde● A4 etiket üretimlerinde
● Etiket imalatında, etiket baskı ve kesimlerinde● Damla etiket imalatında, baskı ve kesimlerinde
● Kuşe kağıt ve karton kesimlerinde● Folyo kesimlerinde, her türlü şekil ve yazı kesiminde
● Hobi çalışmaları ve kalem çizimlerinde● Tekstil folyo kesimlerinde
● Şirket içi etiket üretimi ve her türlü yönlendirme işaretlerinde● Albüm kesimlerinde
● Ana okulu ve okul eğitimlerinde● Mobilya ve cam eşya süslemelerinde
● Firma ve ofis etiket çözümlerinde● Şablon çıkarma işlerinde ve şablon oluşturmada